Wysoki na ponad 15 metrów i szeroki na prawie 6 metrów, wesoły oraz ekologiczny. Co to takiego? Najnowsze dzieło na artystycznej mapie Lublina! Mural na ścianie budynku LPEC S.A. przy ul. Puławskiej 28 w Lublinie to obraz ciepła, które łączy, dodaje koloru, spokoju i radości. Do tego oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń.

Myślą przewodnią projektu muralu jest hasło: Ekologia to My. Naszym celem, było ukazanie w jak najbardziej przystępny sposób zależności między naszymi wyborami, a ich konsekwencjami dla środowiska naturalnego oraz podkreślenie faktu uniwersalności rozwiązań ekologicznych.

Ekologia zaczyna się w domu. To właśnie tu podejmujemy decyzje, które mają znaczący wpływ na przyszłość. Wycieczka samochodem, rowerem czy może jednak pieszo? Zakupy z torbą wielorazową materiałową czy tzw. foliówką? Woda w szklanej butelce czy plastikowej? Przegrzewanie mieszkania czy wietrzenie z głową? Małe decyzje – o ogromnej sile!

Mural przedstawia symboliczny przekrój bloku mieszkalnego, ale ma również inne przesłanie. Żyć świadomie możemy w każdym wieku. Nigdy nie jest za późno na zmianę naszych przyzwyczajeń i naukę nowych rzeczy. Tak młode jak i starsze pokolenie w pełni świadomie powraca do naturalnych rozwiązań oszczędzających nasze środowisko.

W naszym muralowym mieszkaniu nie mogło zabraknąć również zabawy! Lekcje ciepła i towarzyszące im kolorowanki to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu i naukę, która nie przytłoczy najmłodszych, jednocześnie poszerzając wiedzę również dorosłych!

Mural ubrany jest w mocne, radosne kolory nieprzypadkowo. To właśnie tak może wyglądać nasz świat: pełen barw, świeżości i ciepła. Świat zgodny z naturą, pełen zwierząt i ciepłych relacji międzyludzkich. Świat bez smogu. A do tej wizji przyczynia się samo nasze małe -wielkie dzieło, które w całości pokryte zostało lakierem pochłaniającym zanieczyszczenia. 85m2 powierzchni naszego muralu pokrytych lakierem fotokatalitycznym oczyszcza tyle powietrza co 25 dużych drzew liściastych!

Lublin to nasz dom. Zadbajmy o niego wspólnie!