Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe z Lublina do wzięcia udziału w projekcie edukacyjno-ekologicznym, zatytułowanym „Lekcje ciepła”, skierowanym do uczniów klas nauczania początkowego

Cykl proponowanych zajęć buduje wśród dzieci świadomość wpływu pojedynczych wyborów na stan naszego środowiska. Rozszerza wiedzę ekologiczną wprowadzaną do szkół odnośnie zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia, segregacji odpadów, nieśmiecenia, czy oszczędzania wody, o część dotyczącą ekologicznych sposobów na energię, oszczędzających zasoby ziemi i ograniczających zanieczyszczenie powietrza.

By ułatwić prowadzenie zajęć przygotowaliśmy dla Państwa książeczki z ekologicznymi bajkami dla dzieci wraz z pomocnymi materiałami przydatnymi do prowadzenia zajęć, przeznaczonymi dla nauczycieli. Książeczki opowiadają znaną dzieciom historię o Czerwonym Kapturku, która na potrzeby akcji doczekała się kontynuacji. Dziewczynka odwiedza swoją babcię, która przeprowadziła się do miasta, jest świadomym odbiorcą ciepła systemowego i wie jak zadbać o czyste powietrze w swoim mieście.

W trakcie „Lekcji ciepła” uczestnicy angażowani są przy okazji pokazów do rozwiązywania prostych problemów dotyczących omawianych zagadnień. Na koniec zajęć dzieci otrzymują dyplomy uczestnictwa w Lekcji ciepła, przygotowane przez naszą firmę.

Nasz projekt edukacyjny honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

Z przyjemnością omówimy zakres możliwej współpracy oraz zaprezentujemy materiały edukacyjne. W tym celu prosimy o kontakt z Działem Strategii i Marketingu tel 81 452 03 36 mail: marketing@lpec.pl

Audiobooki do odsłuchania tutaj