Redakcja Strefy Gospodarki po raz kolejny postanowiła przyjrzeć się branży ciepłowniczej w Polsce. Ogólnopolski Ranking Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej za rok 2020 potwierdził wysokie miejsce Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplne S.A.

Na stronie organizatora, czytamy: „Jak co roku przy ocenie krajowych przedsiębiorstw energetyki cieplnej braliśmy pod uwagę cały zakres zmiennych: od danych technicznych, poprzez politykę kadrowo-szkoleniową, na współpracy z lokalnymi społecznościami i wspieraniu inicjatyw z zakresu CSR skończywszy. Tegorocznym zwycięzcą Rankingu okazało się Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bydgoszczy, które nieznacznie wyprzedziło wiceliderów zestawienia, czyli MEC Koszalin i gdański GPEC. Miejsce na podium potwierdził również lubelski LPEC, dzieląc je z ciepłownikami z Radomia i Olsztyna”.

Kolejny rok z tak wysokim miejscem w rankingu stanowi potwierdzenie, że trud i zaangażowanie pracowników LPEC S.A. przynoszą wymierne rezultaty, a bezpieczeństwo i komfort cieplny mieszkańców Lublina są w dobrych rękach. Chciałbym wyrazić swoje uznanie dla całego zespołu, który pomimo szczególnie trudnego okresu dla wszystkich, wzorowo wywiązał się ze swoich zadańpodkreśla Marek Goluch, prezes zarządu LPEC S.A.

Obecnie LPEC jest w trakcie realizacji trzech projektów inwestycyjnych dotyczących: modernizacji i rozbudowy sieci ciepłowniczej w Lublinie oraz przebudowy węzłów grupowych na indywidualne. Łączna wartość tych projektów wynosi 151 mln zł. Wartość dotacji z UE to 73,6 mln zł. Najważniejsze korzyści prowadzonych inwestycji to zmniejszenie strat ciepła, spadek zużycia paliw, ograniczenie emisji zanieczyszczeń i dwutlenku węgla do atmosfery oraz poprawa dostępności do czystego ciepła systemowego dla mieszkańców Lublina.

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. dostarcza ciepło systemowe do lubelskich mieszkań, szkół, szpitali, centrów handlowych, urzędów, budynków sakralnych, obiektów sportowych oraz dba o niezawodność systemu ciepłowniczego. Strategiczną grupą klientów Spółki jest budownictwo mieszkaniowe. LPEC dostarcza ciepło do prawie 75% gospodarstw domowych w Lublinie, ogrzewając blisko 250 tysięcy jego mieszkańców. Spółka obsługuje jeden z największych systemów ciepłowniczych w Polsce, zarządza siecią ciepłowniczą o długości 466km, dostarczając ciepło za pośrednictwem ponad 2148 węzłów cieplnych. LPEC S.A. obecnie zatrudnia 382 pracowników.