Z dumą i satysfakcją informujemy, że kolejny rok z rzędu LPEC S.A. znalazł się w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej. W plebiscycie, który przygotowuje magazyn „Strefa Gospodarki”, lubelska spółka zajęła trzecie miejsce.

Jak czytamy na stronie organizatora, w tym roku przy ocenie przedsiębiorstw energetyki cieplnej z całego kraju brano pod uwagę cały zakres zmiennych od danych technicznych, poprzez politykę kadrowo-szkoleniową, aż na współpracy z lokalnymi społecznościami i wspieranie inicjatyw z zakresu CSR skończywszy.

– Jesteśmy dumni, że nasze zaangażowanie i konsekwencja w działaniu zyskały odzwierciedlenie w wysokiej pozycji w rankingu. Od naszej firmy, która dba o bezpieczeństwo dostaw ciepła dla niemal całego miasta, wymaga się szczególnej odpowiedzialności. Dlatego też taktujemy ten sukces również jako zobowiązanie do dalszego doskonalenia naszych standardów – podkreśla Marek Goluch, prezes zarządu LPEC S.A.

Obecnie LPEC jest w trakcie realizacji trzech projektów inwestycyjnych dotyczących: modernizacji i rozbudowy sieci ciepłowniczej w Lublinie oraz przebudowy węzłów grupowych na indywidualne. Łączna wartość tych projektów wynosi 151 mln zł. Wartość dotacji z UE to 73,6 mln zł. Najważniejsze korzyści prowadzonych inwestycji to zmniejszenie strat ciepła, spadek zużycia paliw, ograniczenie emisji zanieczyszczeń i dwutlenku węgla do atmosfery oraz poprawa dostępności do czystego ciepła systemowego dla mieszkańców Lublina.

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. dostarcza ciepło systemowe do lubelskich mieszkań, szkół, szpitali, centrów handlowych, urzędów, budynków sakralnych, obiektów sportowych oraz dba o niezawodność systemu ciepłowniczego. Strategiczną grupą klientów Spółki jest budownictwo mieszkaniowe. LPEC dostarcza ciepło do prawie 75% gospodarstw domowych w Lublinie, ogrzewając blisko 250 tysięcy jego mieszkańców. Spółka obsługuje jeden z największych systemów ciepłowniczych w Polsce, zarządza siecią ciepłowniczą o długości 460 km, dostarczając ciepło za pośrednictwem ponad 2000 węzłów cieplnych. LPEC S.A. obecnie zatrudnia 384 pracowników.

Poniżej przedstawiamy tegoroczny ranking

1. Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o.
2. Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. w Koszalinie
Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bydgoszczy
3. Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A.
4. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o.
Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „RADPEC” S.A.
5. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny Sp. z o.o.
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Olsztynie
6. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Kielcach
7. ENGIE EC Słupsk Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Świnoujściu
8. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Konin Sp. z o.o.
9. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim
10. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska S.A.