LPEC wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin oraz MPK Lublin rozpoczynają jesienno- zimową serię działań edukacyjnych pod hasłem „Masz wpływ na dobrą atmosferę”.  Jak powstaje smog? Co każdy z nas może zrobić dla poprawy jakości powietrza, którym oddychamy? Jak ważne jest czyste ogrzewanie? Dlaczego ciepło systemowe z LPEC to najbezpieczniejsze i najwygodniejsze źródło ciepła oraz najszybszy sposób walki ze smogiem? Dlaczego zdrowiej, szybciej i wygodniej jest podróżować komunikacją miejską.  Oraz skąd na to wszystko zdobyć pieniądze. O tym wszystkim mówimy w kampanii.
W ramach zaplanowanych działań na lubelskim deptaku pojawi się wystawa edukacyjna, gdzie mieszkańcy w przystępny sposób dowiedzą się jaki mają wpływ na redukcję smogu. Nasze wydawnictwa edukacyjne „Czerwony Kapturek i „Misja Czarny Smog” wraz z ulotką informacyjną trafią do lubelskich szkół i przedszkoli. Przeprowadzimy pokazowe lekcje ciepła i przyznamy certyfikaty budynkom nieemitującym zanieczyszczeń do atmosfery.
Działania informacyjne będą prowadzone także za pośrednictwem plakatów na przystankach i ekranach w autobusach MPK, billbordów oraz social mediów.