Serdecznie zapraszamy do Centrum Spotkania Kultur, gdzie od 10 grudnia do 10 stycznia 2019 można obejrzeć naszą wystawę firmowych kart świątecznych.

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. od 2009 roku z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy wydaje unikatowe firmowe karty z życzeniami, propagujące perły siedmiowiekowego dziedzictwa kulturowego Lublina. Na kartach prezentowane są mało znane szerszej publiczności lub zapomniane dzieła sztuki – czy to przez twórców, czy to przez obecność w przestrzeni miejskiej – związane z Lublinem. Tematycznie karty nawiązują do przeżywanego okresu liturgicznego, zaś reprodukcjom prezentowanym na nich towarzyszą zawsze noty historyczne, opisujące przedstawiany obiekt, okoliczności jego powstania, artystę go tworzącego, jak również jego otoczenie. Życzenia inspirowane są wypowiedziami Świętego Jana Pawła II – w latach 1954-1978 profesora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, honorowego obywatela Lublina; kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia, w latach 1946-1949 biskupa lubelskiego; czy też myślami innych świętych i błogosławionych. Dwa razy do roku kilkaset kart z życzeniami trafia do przyjaciół i kontrahentów LPEC w całej Polsce, przyczyniając się do poznania i promowania zabytków Lublina.

Do tej pory wydawnictwo doczekało się szeregu wystaw oraz wiernych kolekcjonerów. Honorowy patronat nad wystawą zechcieli objąć Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski, Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego i Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin.

Autorem tego niecodziennego projektu, jak również wystawy jest Piotr Krzysztof Kuty, Kierownik Biura Zarządu LPEC S.A., reprodukcje i fotografie wykonał Piotr Maciuk.