W dniach 20-22 kwietnia br. w Lublinie odbywa się jedenasta już konferencja „Rynek Ciepła Systemowego” organizowana przez Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie, Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Puławach. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli Pan Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin oraz Pan Paweł Maj, Prezydent Miasta Puławy. W tym roku wydarzenie powróciło do naszego miasta w formie stacjonarnej i odbędzie się w hotelu Mercure przy Al. Racławickich 12.

Podczas sesji rozpoczynającej konferencję omówione zostanie zagadnienie wpływu procesu transformacji energetycznej na komunikację w branży oraz kwestia dostosowania działań marketingowych do zachodzących zmian społeczno-gospodarczych. Drugiego dnia konferencji o strategii dla ciepłownictwa oraz transformacji energetycznej, a także przepisach prawnych wypowiedzą się przedstawiciele URE oraz przedsiębiorstw ciepłowniczych.

„Rynek Ciepła Systemowego” to cykliczna konferencja, organizowana dla polskiego sektora ciepłowniczego już po raz jedenasty. Odbywające się od ponad dekady wydarzenie umożliwia debatę przedstawicieli rynku ciepłownictwa w związku z koniecznością zwiększenia efektywności i „zazielenienia” branży ciepłowniczej.