CZYM SĄ LEKCJE CIEPŁA?
„Lekcje Ciepła” to projekt edukacyjno-ekologiczny, realizowany przez Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w szkołach podstawowych na terenie Lublina. Projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Energii oraz Prezydenta Miasta Lublin.
Czy zastanawiałeś się nad tym czym jest ciepło? Skąd bierze się w naszym domach? Jak to się dzieje, że pomimo braku źródła ognia w mieszkaniu, kaloryfery są ciepłe? Skąd się bierze smog i dlaczego nam szkodzi? Co zrobić, by go wyeliminować? Jako dorosły możliwe, że sam szukałeś odpowiedzi na te pytania. Teraz – trudne odpowiedzi są dostępne na wyciągnięcie ręki.
„Lekcje Ciepła” to cykl kilku prostych, a jednocześnie bardzo nasyconych wiedzą lekcji tłumaczących trudne zagadnienia – w prosty sposób. Gorąco zachęcamy Szkoły Podstawowe zlokalizowane w Lublinie do wzięcia udziału w tej pełnej ciepła podróży! Na uczestników czekają pamiątkowe dyplomy. Szczegóły znajdziesz poniżej!
Lekcje Ciepła dostępne są na stronie internetowej: https://lekcjeciepla.pl/
DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W LEKCJACH CIEPŁA?
JAK ZGŁOSIĆ SZKOŁĘ DO UDZIAŁU W LEKCJACH CIEPŁA?
Gorąco zachęcamy lubelskie szkoły podstawowe do udziału w projekcie!
Aby zgłosić szkołę do projektu – skontaktuj się z nami pod adresem lekcjeciepla@lpec.pl
Zapisy do tegorocznej edycji trwają do 30 stycznia 2026 r.
Jakie są realne możliwości szerokiego wykorzystania OZE w naszym kraju? Jaką rolę w transformacji odegrają magazyny ciepła i współpraca z…
Nowy program dotacyjny NFOŚiGW oferuje do 8 tys. zł na zatrzymanie deszczówki. Sprawdzamy, kto może się ubiegać o dotację i…
Lasy Miyawaki sadzi się gęsto i chaotycznie – dokładnie tak, jak to robi natura. Japońska metoda zalesiania jest jednym z…
Odporne na wodę, tłuszcz i czas chemikalia PFAS znajdziemy niemal wszędzie – w wodzie, żywności, kosmetykach, ubraniach i opakowaniach.