Kontrast
Czcionka

Pogotowie cieplne: 993

Centrum zgłoszeń: 327 788 988

Nie marnujmy ciepła

Dodatkowe menu rozwiń

Przejdź

Niemarnowanie opłaca się każdemu. To zwyczaj świadomych konsumentów. Tych, którzy dbają zarówno o własne rachunki jak i całe nasze środowisko. Codzienne wybory każdego z nas wpływają bowiem na… wszystkich wokół. Podejmując działania zgodne z ideą less waste wspólnie tworzymy miejsce, w którym żyjemy, ograniczamy zużycie zasobów i emisję zanieczyszczeń.

Niektóre działania, które pozwalają zaoszczędzić zasoby planety są dostępne na wyciągnięcie ręki. Nie wymagają wiele czasu a mają wymierny wpływ na środowisko. Za jeden z najbardziej wyrazistych przykładów może posłużyć rozsądne korzystanie z ciepła. Większość z nas utrzymuje w mieszkaniach temperaturę 22 stopni Celsjusza. Tymczasem poziom 20-21 stopni jest zupełnie wystarczający, a przy tym korzystnie wpływa na zdrowie i funkcjonowanie. Temperatura 20 stopni uznawana jest także za normatywną dla pomieszczeń mieszkalnych.

Ta z pozoru niewielka zmiana naszych przyzwyczajeń, ma realny wpływ na ograniczenie wykorzystania naturalnych zasobów Ziemi i na zmniejszenie emisji CO2. Jak duży? Wg obliczeń ekspertów Politechniki Warszawskiej, gdyby we wszystkich mieszkaniach w Polsce panowała temperatura 20 stopni obniżylibyśmy emisję CO2 wynikającą z produkcji ciepła o 2 mln ton rocznie, czyli o 10 proc. Do pochłonięcia takiej ilości dwutlenku węgla potrzeba 30 mln drzew.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak mądre korzystanie z ciepła może wpłynąć na całe środowisko, zapraszamy na stronę akcji 20 stopni dla klimatu, którą wspieramy wraz z innymi dostawcami ciepła systemowego.