Kontrast
Czcionka

Pogotowie cieplne: 993

Centrum zgłoszeń: 327 788 988

Ciepło przez cały rok

Dodatkowe menu rozwiń

Przejdź
Termometr

Ciepło przez cały rok

Usługa CIEPŁO PRZEZ CAŁY ROK zapewnia mieszkańcom utrzymanie komfortu cieplnego, nie tylko w okresie zimowym, ale zawsze wtedy gdy wymagają tego panujące warunki atmosferyczne. Dzięki pracującym układom automatyki dostawa ciepła jest uruchomiona w momencie gdy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej zadanej wartości, analogicznie zatrzymanie dostawy nastąpi, kiedy temperatura wzrośnie powyżej ustalonego z progu. Parametry (temperatury) uruchomienia i zatrzymania dostaw ciepła do budynku określane są przez Odbiorcę.

Jak uruchomić usługę dostawy ciepła przez cały rok?

Odbiorca powinien wypełnić „Wniosek o uruchomienie usługi CIEPŁO PRZEZ CAŁY ROK” oraz przesłać go na adres e-mail: obslugaklienta@lpec.pl. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Działem Relacji z Klientami telefonicznie od poniedziałku do piątku pod numerem: 81 452 0372, 81 452 0373 lub elektronicznie pod adresem e-mail: obslugaklienta@lpec.pl.

Wniosek powinien być złożony przez uprawnionego Właściciela/Spółdzielnię Mieszkaniową/Zarządcę Nieruchomości, z którym LPEC S.A. posiada podpisaną umowę sprzedaży ciepła.

Kciuk w górę

Korzyści z całorocznej dostawy ciepła

  1. Nie marzniesz we własnym mieszkaniu w chłodne wiosenne i jesienne dni.
  2. Nie musisz dogrzewać mieszkania farelkami i innymi urządzeniami.
  3. Wiesz, że Twoi sąsiedzi także ogrzewają mieszkania w bezpieczny sposób.
  4. Jeśli korzystasz z całorocznej dostawy ciepła, nie doprowadzasz do wychładzania budynku, chroniąc go przed ryzykiem zawilgocenia i ponoszenia dodatkowych kosztów remontów.
  5. Zawsze możesz utrzymać odpowiednią temperaturę w mieszkaniu.
  6. W przypadku całorocznego korzystania z ciepła systemowego opłaty naliczane są tylko wówczas, gdy automatyka pogodowa uruchamia dostawę ciepła.

Skarbonka świnka

Koszt całorocznej dostawy ciepła

W przypadku całorocznego korzystania z ciepła systemowego opłaty naliczane są tylko wówczas, gdy automatyka pogodowa uruchamia dostawę ciepła. Koszt całorocznej dostawy ciepła nie różni się znacząco od kosztu sezonowego ogrzewania. Analizy wskazują, że koszt całorocznej dostawy ciepła waha się w granicach od 0,3% do 4% opłat za ogrzewanie w skali roku.

Co to dokładnie znaczy? Jeżeli dziś za sezonowe ogrzewanie mieszkania płacisz np. 100 zł miesięcznie, to zapewniając sobie komfort dostaw ciepła przez cały rok, zapłacisz maksymalnie o 4 zł więcej w skali miesiąca.

Różnice w kosztach całorocznego ogrzewania wynikają z takich czynników jak:

  1. próg temperatury ustalony dla automatyki pogodowej, (im niższy próg, tym częściej uruchamiana jest dostawa ciepła),
  2. liczba dni, w których temperatura spada poniżej progu włączenia ogrzewania,
  3. stan techniczny budynku i mieszkania (w zależności od stopnia zaizolowania termicznego obiektu.